Optymalizacja SEO i pozycjonowanie stron na CMS WordPress w Łodzi

Jak skutecznie pozycjonować stronę krok po kroku

WordPress jest jedną z najpopularniejszych platform do prowadzenia serwisu internetowego. Za sprawą intuicyjnego w obsłudze CMSa, czyli systemu zarządzania treścią, każdy może tworzyć własne strony internetowe i blogi bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy, a dodatkowe funkcjonalności pomagają w osiągnięciu atrakcyjnych efektów. Jednak nawet najpiękniejsza witryna nie przyciągnie nowych odbiorców, jeśli nie pojawi wśród pierwszych wyników w wyszukiwarce. WordPress świetnie sprawdza się podczas procesu optymalizacji kodu i treści pod ranking Google, a dzięki intuicyjnej obsłudze i wtyczkom można śmiało zabrać się za pozycjonowanie samodzielne. Celem jest przygotowanie strony przyjaznej zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarki, a to z kolei owocuje zwiększoną widocznością w sieci. Więcej w temacie pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarce Google znajdziesz na stronie agencji SEM i SEO .

Czym jest CMS WordPress?

WordPress to zaawansowany i darmowy system do zarządzania treścią (CMS), dzięki któremu można z łatwością stworzyć własną stronę lub bloga. Cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, ponieważ dostępne w nim wtyczki i szablony pozwalają na zarządzanie nawet bardziej zaawanasowanymi serwisami internetowymi bez znajomości języków takich jak HTML. CMS ten stanowi również dobrą podstawę dla osób mniej obeznanych z prowadzeniem strony, ponieważ nie sprawia trudności w obsłudze panelu zarządzania, a narzędzie do dodawania treści przypomina zwykłego edytora tekstowego. Bez wątpienia posiada wiele przydatnych rozwiązań, więc warto go rozważyć podczas zakładania własnej witryny. Projektowanie stron WordPress nie powinno przysporzyć kłopotu nawet laikom.

Zalety WordPressa

WordPress nie bez powodów jest jednym z najczęściej używanych CMSów. Posiada wiele zalet, które doceniają jego użytkownicy.

Prosta obsługa

Największą zaletą WordPressa jest intuicyjny w obsłudze CMS, który pozwala na instalowanie dodatkowych funkcjonalności w prosty sposób. Poleca się go więc szczególnie początkującym, chociaż ze względu na jego powszechność, w internecie krąży masa poradników pdf i przewodników po tym systemie, dlatego sprawdzi się także przy bardziej zaawansowanych stronach.

Duża społeczność

Skrypt ten jako oprogramowanie otwarte (ang. Open Source) może pochwalić się dużą społecznością użytkowników. Dlatego w razie problemów warto zwrócić się o pomoc na forum dyskusyjnym, a na pewno komuś uda się znaleźć właściwe rozwiązanie.

Nieustannie dopracowywany

Popularność WordPressa oznacza również, że ciągle zbierane są opinie od internautów na temat jego funkcji oraz bezpieczeństwa. Dzięki temu wszelkie niedociągnięcia mogą być usuwane na bieżąco. Poza tym pracują nad nim programiści z całego świata, więc jest systematycznie udoskonalany.

Wordpress
Szeroka baza wtyczek i dodatków

WordPress udostępnia masę wtyczek i dodatków, które pomagają w prowadzeniu strony. W łatwy sposób można zmodyfikować prawie każdy element witryny, więc jeśli nie wiesz, jak ulepszyć bloga lub stronę, to zajrzyj do katalogu wtyczek WordPressa.

Ułatwia optymalizację

Jeśli nie jesteś specjalistą od SEO, to możesz nie wiedzieć, jak zacząć optymalizować swoją stronę. Narzędzia WordPress sprzyjają tworzeniu unikalnych treści i pozycjonowaniu stron w rankingu wyszukiwarek.

Należy jednak pamiętać, że WordPress został przygotowany głównie z myślą o prowadzeniu blogów, dlatego w przypadku konieczności rozbudowania serwisu, warto zlecić to zadanie specjaliście. Poza tym większe modyfikacje najczęściej wymagają już przynajmniej podstawowej wiedzy programistycznej.

WordPress - audyt SEO i pozycjonowanie strony

Prowadząc stronę internetową należy zastanowić się w jaki sposób dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Ponieważ większość z nich trafi do nas za pomocą wyszukiwarki, warto zoptymalizować witrynę tak, aby znalazła się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Na szczęście WordPress sprzyja działaniom SEO (ang. Search Engine Optimization), więc za pomocą dostępnych narzędzi można w prosty sposób zaistnieć w rankingu Google. Wystarczy wykonać audyt SEO strony wyciągnąć wnioski i zacząć optymalizować witrynę www z użyciem dostępnych wtyczek.

Na pozycjonowanie stron www składa się kilka głównych czynników: optymalizacja treści i kodu, content marketing oraz link building. Dlatego w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jak pozycjonować bloga lub witrynę, WordPress przygotował szereg usprawnień. Dzięki temu, że udostępnia otwarty kod źródłowy, programiści nie mają problemów z napisaniem wtyczek ułatwiających działania pozycjonowania na stronie, a także poza nią. Audyt SEO strony - po jego wykonaniu można samodzielnie dostosować adres URL, tagi i opisy, co jest jednym z podstawowych działań SEO. Warto więc dokładnie zapoznać się z możliwościami dostępnymi w panelu sterowania oraz zaufać specjalnie do tego stworzonym pluginom.

Wtyczki dla WordPressa pod pozycjonowanie

Wtyczki instalujemy głównie po to, aby ułatwiły nam pracę i skutecznie spełniały swoje funkcje. Nie warto jednak obciążać strony zbyt dużą liczbą pluginów, ponieważ mogą ją mocno spowolnić. Dlatego należy dobrze przemyśleć, które wtyczki rzeczywiście będą nam potrzebne w pozycjonowaniu. Do najpopularniejszych należą:

Wtyczki wielofunkcyjne

Yoast SEO

Zadaniem tego pluginu jest analiza podstrony pod kątem słowa kluczowego i sprawdzenie, czy występuje w adresie URL, tytule, meta description, opisach obrazków oraz zdjęć, nagłówkach i w treściach witryny. Zielone światło to znak, że wszystko jest w porządku, natomiast pomarańczowa lub czerwona lampka sygnalizują, że dany element wymaga pracy. Dodatkowo Yoast wyświetla dokładne wskazówki z informacją, na jakim etapie występują jeszcze problemy. Wtyczka pozwala między innymi na:

  • Edycję title i meta descriptions
  • Generowanie mapy XML
  • Wdrażanie okruszków (breadcrumbs)
  • Linkowanie profili mediów społecznościowych

Mimo że Yoast ma jeszcze problemy z rozpoznawaniem odmian słów kluczowych w języku polskim, to jest jednym z głównych narzędzi SEO dla WordPress.

Z podstawowych funkcji pluginu można korzystać za darmo, ale za rozszerzenie trzeba zapłacić. Yoast SEO premium kosztuje 79 euro za jedną stronę rocznie, a każda kolejna odpowiednio więcej.

Strona wtyczki Yoast SEO: https://pl.wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

All in One SEO Pack

To alternatywa dla Yoast, która rozbudowuje domyślne funkcje SEO w WordPressie. W All in One SEO Pack również znajdziemy narzędzia umożliwiające generowanie mapy XML, dodawanie znaczników title, tagowanie oraz integrację z witrynami social media. W przeciwieństwie do Yoast nie da się jednak edytować bezpośrednich odnośników, a także analizować treści strony. Za to All in One SEO Pack pozwala na:

  • Połączenie z Google Analytics
  • Zarządzanie wydajnością
  • Blokadę złośliwych robotów

Tutaj również możemy skusić się na darmową wersję wtyczki lub zainwestować w rozszerzone funkcje wykupując licencję All in One SEO Pack Premium, gdzie dostępne są trzy plany:

  • Individual – 97 dolarów rocznie
  • Business – 139 dolarów rocznie
  • Agency – 699 dolarów rocznie

Każdy z nich oferuje zaawansowane opcje, ale trzeba dobrze przemyśleć, czy w ogóle są nam potrzebne, bo podstawowa wersja pluginu daje spore możliwości.

Strona wtyczki All in One SEO Pack: https://pl.wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/

Wtyczki graficzne

WP Smush

Jeśli chcesz automatycznie skompresować dodawane przez siebie pliki graficzne, to warto zainstalować tę wtyczkę. Już w czasie wrzucania obrazka na stronę, WP Smush analizuje jego rozmiar i optymalizuje go. Dzięki temu unikasz długiego ładowania się strony spowodowanego nieodpowiednim rozmiarem grafiki.

Ponownie mamy opcję pobrania wersji darmowej z nieco ograniczonymi funkcjami lub WP Smush Pro, które pozwala między innymi na zapisywanie wersji zdjęcia przed kompresją oraz jednoczesne zmniejszanie ponad 50 obrazków. Koszt takiej usługi wynosi 19 lub 99 dolarów miesięcznie, jeśli chcemy mieć dostęp do innych wtyczek od twórców WP Smush.

Strona wtyczki WP Smush: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-smushit/

Media File Renamer

Dzięki tej wtyczce nie musisz obawiać się niepoprawnie nazwanych zdjęć. Z jej pomocą automatycznie zmienisz wszystkie nazwy dodając do nich słowa kluczowe. Występuje zarówno jako darmowy plugin lub w wersji Pro, która pozwala np. ręcznie zmienić nazwy plików. Najtańsza wersja kosztuje 19 dolarów rocznie.

Strona wtyczki Media File Renamer: https://pl.wordpress.org/plugins/media-file-renamer/

Wtyczki zwiększające szybkość strony

WP Super Cache

Pomaga zadbać o szybkość ładowania się strony internetowej. Wtyczka zapisuje wygenerowany dokument HTML na dysku serwera, więc WordPress nie musi go tworzyć od nowa przy każdym żądaniu wyświetlenia witryny. WP Super Cache jest też prostsze w konfiguracji niż inne tego typu pluginy, dlatego poleca się go użytkownikom mniej zaawansowanym. Dostępny jest za darmo.

Strona wtyczki WP Super Cache: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-super-cache/

W3 Total Cache

To alternatywa dla Super Cache, która oferuje mnóstwo opcji konfiguracji przez co jest trudniejsza w obsłudze. Można wykupić wersję Pro, która kosztuje 99 dolarów rocznie i dodaje m.in. szybsze ładowania się dynamicznych podstron, takich jak panel edycji dla użytkowników zalogowanych.

Strona wtyczki W3 Total Cache: https://pl.wordpress.org/plugins/w3-total-cache/

Linkowanie wewnętrzne

SEO Internal Links

Wtyczka służąca do wzmacniania linkowania wewnętrznego, która przeszukuje podstrony pod kątem słów kluczowych i linkuje z nich do wskazanych adresów URL. Można określić z jakich elementów ma linkować, ustalić liczbę linków w danym poście, polecić uruchamianie ich w nowym oknie oraz określić, które strony nie powinny mieć linków wewnętrznych. Plugin jest darmowy.

Strona wtyczki SEO Internal Links: https://pl.wordpress.org/plugins/seo-internal-links/

WPA SEO Auto Linker

Tutaj również wprowadzamy słowa kluczowe, adres URL, do którego mają przekierować oraz maksymalną liczbę wystąpień linków na stronie. Do tego wybieramy typ linku oraz ewentualnie polecamy otwierać go w nowym oknie. Możemy również zdecydować, czy linkowanie dotyczyć będzie tylko wpisów, podstron czy też obu elementów. Z wtyczki można korzystać bez opłat.

Strona wtyczki WPA SEO Auto Linker: https://wordpress.org/plugins/wpa-seo-auto-linker/

Wtyczki na niedziałające linki

Broken Link Checker

Plugin analizuje stronę pod kątem niedziałających linków, a częstotliwość monitorowania ustawia się samemu według upodobania. W razie wystąpienia błędu, Broken Link Checker poinformuje nas o tym mailowo. Wtyczka jest dostępna za darmo.

Strona wtyczki Broken Link Checker: https://pl.wordpress.org/plugins/broken-link-checker/

Redirections

Pomaga zarządzać przekierowaniami na inny adres bez utraty dotychczasowego statusu w rankingu wyszukiwarki. Stronę można przekierować do nowego URL, losowego wpisu lub wyświetlić użytkownikowi błąd 404. Jest całkowicie darmowa.

Strona wtyczki Redirections: https://pl.wordpress.org/plugins/redirection/

Wtyczki do sklep internetowego

WooCommerce

Oprócz standardowych stron internetowych oraz blogów, WordPress daje możliwość otworzenia i zarządzania własnym sklepem internetowym, a dzięki tej wtyczce z łatwością zbudujemy własną platformę e-commerce. W systemie możemy zarządzać produktami, magazynem i zamówieniami. WooCommerce daje możliwość dodawania opisów oraz zdjęć, a także poinformuje nas, jeżeli dany produkt będzie na wyczerpaniu. Plugin oferuje wiele możliwości i może być dodatkowo rozbudowywany za pomocądarmowych i płatnych rozszerzeń, natomiast podstawowa wersja wtyczki dostępna jest bez opłat.

Strona wtyczki WooCommerce: https://pl.wordpress.org/plugins/woocommerce/

WooCommerce Adwords Conversion Tracking

Dodatek do WooCommerce, który umożliwia sprawdzenie, ile kliknięć na reklamę Google Adwords przekłada się na rzeczywisty zakup produktu lub inną czynność, np. zapis do newslettera. W ten sposób można skontrolować, czy wydatki na akcję marketingową przynoszą korzyści i są opłacalne. Ten WordPress Adwords plugin dostępny jest za darmo.

Strona wtyczki WooCommerce Adwords Conversion Tracking: https://pl.wordpress.org/plugins/woocommerce-google-adwords-conversion-tracking-tag/

Oczywiście wtyczek do WordPressa, które wspomagają pozycjonowanie strony jest mnóstwo. Warto jednak zainstalować tylko kilka sprawdzonych rozwiązań i przetestować, czy sprawdzają się na naszym blogu lub stronie.

Optymalizacja WordPress pod pozycjonowanie

CMS WordPress jako jedna z najpopularniejszych platform dla stron internetowych oferuje wiele możliwości optymalizacji witryny pod kątem pozycjonowania. Intuicyjny panel administracyjny sprawia, że nawet osoby nieobeznane z projektowaniem stron www dadzą radę wprowadzić pewne zmiany, które zaowocują wyższą pozycją w rankingach wyszukiwarek.

Ustawienie bezpośrednich odnośników

Pierwsze o co warto zadbać to określenie struktury linków w ramach naszej strony, głównie dotyczących podstron, wpisów i kategorii. Generowane automatycznie nie są przyjazne dla robotów Google, ani dla użytkowników:

http://mojastrona.pl/?page_id=1

Można zmienić ten element w ustawieniach odnośników bezpośrednich. Najbardziej czytelny schemat to „nazwa wpisu”, dzięki czemu adres zmieni się na taki:

http://mojastrona.pl/nazwa-wpisu

Poza tym dobrze widziane jest umieszczanie w adresie URL słów kluczowych i oddzielanie każdego wyrazu myślnikiem. W ten sposób można znacząco usprawnić nawigację swojej witryny również dla robotów wyszukiwarki.

Adres domeny i przekierowania

W celu uniknięcia duplikacji treści, należy zdecydować się na wersję domeny z www lub bez www. Dla Google każda z tych wersji stanowi osobną stronę, dlatego jest to istotny element indeksowania w wyszukiwarce. W adresie URL powinno się używać słów kluczowych i oddzielać wyrazy myślnikiem.

Oprócz strony głównej, trzeba zadbać także o przekierowania do pozostałych adresów URL, aby uniknąć sytuacji, kiedy wcześniejsze wpisy lub podstrony przestają się wyświetlać, a ich w miejsce pojawia się błąd 404. Można zrobić to ręcznie dla każdego elementu lub skorzystać z wtyczek, np. Broken Link Checker

Łatwa nawigacja

Użytkownicy nie przepadają za stronami, na których ciężko się odnaleźć, bo kategorie menu zorganizowane są chaotycznie, a linki nie prowadzą do właściwych podstron. WordPress pozwala na edycję tych elementów, a z ich pomocą można znacząco wpłynąć na ranking Google. Odpowiednie nazwy kategorii w menu to także silny sygnał dla wyszukiwarki, że frazy odpowiadają zawartości strony, do której prowadzą.

Meta dane

Meta dane to jeden z najbardziej podstawowych elementów optymalizacji. Wszystkie strony, podstrony, kategorie i wpisy powinny posiadać właściwy i unikalny meta title (tytuł) oraz meta description (opis). To one wyświetlają się użytkownikowi w wyszukiwarce, dlatego muszą być merytoryczne i zachęcające do odwiedzenia witryny. Zmiany można wprowadzić na przykład za pomocą wtyczki WordPress SEO by Yoast, która oceni również zawartość słów kluczowych w opisie.

Struktura treści

W pozycjonowaniu zalecane jest stosowanie nagłówków HTMLowych, takich jak H1, H2 oraz H3. Nie tylko czynią one treść bardziej czytelną, ale także pozwalają na zamieszczenie fraz kluczowych. CMS WordPress pozwala na pełną edycję nagłówków i ich układu, jednak przy wyborze szablonu warto zwrócić uwagę, czy rzeczywiście wszystkie te elementy można dowolnie rozmieszczać.

Optymalizacja wpisów

Najważniejszym krokiem na tym etapie jest stworzenie unikatowych treści, które przydadzą się z punktu widzenia użytkownika. Oryginalne i użyteczne wpisy są mile widziane przez wyszukiwarki, a odbiorcy doceniają eksperckie porady. Poza tym istotne jest również nagromadzenie słów kluczowych.

Warto także wprowadzić linkowanie wewnętrzne. Odnosząc się do starszych wpisów, zachęcamy odbiorców do odwiedzenia kolejnych podstron, które mogłyby ich zainteresować. W ten sposób obniżamy współczynnik odrzuceń, czyli sytuacji, w których użytkownik nie wchodzi w żadną interakcję z witryną i szybko ją opuszcza.

Obrazki

Dobrze jest dopilnować, żeby słowa kluczowe pojawiały się także w atrybucie ALT obrazków. Roboty Google rozpoznają na ich podstawie treść grafiki, co pomoże w zwiększeniu widoczności witryny. Otagowanie zdjęć nie zajmuje wiele czasu, a dla WordPress dostępne są również wtyczki, takie jak Media File Renamer.

Szybkość ładowania się strony

Podczas budowania strony na WordPress należy szczególną uwagę zwrócić na szybkość ładowania się witryny. Szeroki wybór wtyczek i innych pomocnych narzędzi może zachęcać do instalowania wielu nowych funkcjonalności. Jednak należy pamiętać, że każdy kolejny element negatywnie wpływa na tempo ładowania się witryny.

W celu optymalizacji dobrze jest zainstalować specjalne wtyczki, np. WP Super Cache, która umożliwia ładowanie strony z pamięci podręcznej przeglądarki, a także pluginy do kompresji obrazków, takie jak WP Smush. Grafikę można również zmniejszyć za pomocą Photoshopa.

Urządzenia mobilne

Przy tworzeniu strony nie należy zapominać o urządzeniach przenośnych, ponieważ bardzo wielu użytkowników korzysta z nich podczas przeglądania internetu. Z punktu widzenia Google jest to bardzo ważny czynnik, a to za sprawą wprowadzenia mobile-first index, który ocenia czy witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. Dlatego przy wyborze szablonu dobrze jest kierować się jego responsywnością, czyli dostosowywaniem się do różnych rozdzielczości. Dopasowanie strony można sprawdzić za pomocą Mobile Friendly Test oferowanego przez Google.

Mapa strony

Roboty wyszukiwarki potrzebują dobrych wskazówek przemieszczania się po witrynie. Mogą je uzyskać za pomocą mapy XML, która powinna zostać umieszczona w głównym katalogu. Jednak zrobienie jej samemu jest bardzo trudnym zadaniem, dlatego warto zainstalować wtyczkę np. Yoast SEO, która automatycznie wygeneruje plik.

Pingowanie wyszukiwarki

Zamieszczając nową treść na stronie, dobrze jest powiadomić o tym wyszukiwarkę i przyspieszyć indeksację. Poprzez pingowanie robot Google otrzymuje sygnał, żeby wejść na stronę i przejrzeć pingowany adres.

Promowanie strony

Kiedy optymalizacja witryny została już przeprowadzona, to powinno się wesprzeć ją linkami. Warto jest zamieszczać je na sprawdzonych portalach, blogach i forach o podobnej tematyce, aby zareklamować stronę. Można również korzystać z mediów społecznościowych. W tym celu przydadzą się widgety WordPress, dzięki którym z łatwością dodasz odnośniki do Facebooka, YouTube, czy Instagrama.

WordPressowy CMS pozwala na zarządzanie wieloma aspektami strony, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie zmian pod pozycjonowanie. WordPress pomaga w tym procesie dzięki intuicyjnemu panelowi zarządzania oraz wtyczkom, więc najprostsze zasady SEO można spróbować wdrożyć samemu.

Wykres pozycji strony

Pozycjonowanie z Google Analytics oraz Google Search Console

Wykres pozycji strony

Google Analytics

Stosowanie się do zaleceń SEO jest bardzo ważne, ale jeśli nie można sprawdzić rzeczywistego ruchu na stronie, to ciężko zobaczyć, czy działania przynoszą rezultaty. Na szczęście Google wychodzi naprzeciw tym potrzebom oferując usługę Google Analytics. Jest to narzędzie, w którym można podejrzeć statystyki odwiedzin dotyczące użytkowników wchodzących na naszą stronę za pomocą umieszczonego na niej kodu JavaScript pobierającego dane na temat odbiorców, na przykład:

  • Jak do nas trafili, przez wyszukiwarkę czy link z innej witryny
  • Co robili na stronie i ile czasu na niej spędzili
  • Które podstrony odwiedzali
  • Jaka jest ich lokalizacja
  • Na jakim urządzeniu przeglądali stronę
  • Czy są stałymi użytkownikami, czy zajrzeli do nas po raz pierwszy

Informacje te są najpierw zbierane, a następnie przedstawiane w formie raportów i grafik. Przydają się w analizie działań z zakresu pozycjonowania, a dzięki nim szybko wyłapiesz także trendy, np. spadek liczby wejść, co pozwoli na natychmiastową reakcję.

Google Search Console

Wypozycjonowanie strony nie kończy się z jej optymalizacją. Żeby wyszukiwarka Google dowiedziała się o istnieniu witryny, należy ją o tym powiadomić. W tym celu dobrze jest zarejestrować konto w Google Search Console. Jest to usługa bezpłatna, a dzięki niej uzyskujemy dostęp do analizy danych pochodzących z naszej strony, między innymi:

  • Na jakie zapytania nasza witryna pojawia się w wyszukiwarce
  • Którą pozycję zajmuje w rankingu na słowa kluczowe
  • Czy nasza strona jest dobrze dostosowana do urządzeń mobilnych
  • Jakie linki zewnętrzne do nas prowadzą

Poza tym dzięki Google Search Console możemy również rozwiązać problemy związane z wczytywaniem się strony oraz monitorować jej bezpieczeństwo. Raporty, które tam znajdziemy informują o krytycznych błędach w indeksowaniu oraz zawierają porady dotyczące SEO. To obowiązkowe narzędzie dla pozycjonowania oferujące wiele możliwości.

Narzędzia Google a pozycjonowanie WordPress

Zarówno Google Analytics, jak i Google Search Console są niezbędne podczas pozycjonowania strony. Z nich dowiemy się jak witryna radzi sobie wśród użytkowników, a także co jeszcze powinno zostać zoptymalizowane w celu poprawy jej pozycji w rankingu wyszukiwarki. Bez tych potężnych funkcjonalności nie zbadamy, czy nasze działania SEO mają w ogóle sens. To także cenne źródło informacji na temat samych użytkowników, co przydaje się na przykład podczas tworzenia treści. Dlatego każdy komu zależy na zaistnieniu w sieci powinien korzystać z obu tych narzędzi.

Pozycjonowanie to nie taka prosta sprawa

Samodzielne przeprowadzenie pewnych działań optymalizacyjnych na stronie nie powinno sprawiać trudności, szczególnie w systemie takim jak WordPress, w którym można przebierać wśród różnego rodzaju wtyczek i innych narzędzi. W internecie dostępnych jest także wiele tutoriali na temat darmowego pozycjonowania w Google. Jednak bez monitorowania sytuacji witryny za pomocą Google Analytics oraz Google Search Console niemożliwe jest utrzymanie się na szczycie rankingu. Google nieustannie pracuje nad udoskonalaniem robotów, powstają nowe indeksy oraz algorytmy, a nadążanie za nimi prowadzi do konieczności ciągłego trzymania ręki na pulsie. Zrozumienie tych procesów wymaga także specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, ponieważ niewłaściwe przeprowadzanie pozycjonowania może skutkować ukaraniem strony przez wyszukiwarkę. Natomiast specjalista SEO nie tylko doradzi, jakie kroki należy podjąć, ale także wprowadzi strategie oparte na najnowszych trendach i najlepszych praktykach. Aby pozycjonowanie strony było na najwyższym poziomie i aby możliwie szybko uzyskiwać efekty i wzrost ruchu na witrynie warto udać się do zaufanej agencji, która wykona całe SEO za nas. Sprawdź na stronie pozycjonowanie stron.

W serwisie www.sempire.pl/pozycjonowanie-stron.html znajduje się oferta na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie firm, pozycjonowanie lokalne i pozycjonowanie sklepów internetowych w wyszukiwarce Google, poprawę widoczności strony oraz zwiększenie jej ruchu oraz sprzedaży. Oferta dla firm obejmuje usługi SEO, w tym analizę i dobór słów kluczowych, optymalizację treści i strony, content marketing, link building, tworzenie strony przyjaznej wyszukiwarkom, optymalizację title, description, meta tagów, adresów URL i nagłówków H1, H2, H3, optymalizację grafik, wdrożenie danych strukturalnych, optymalizację nawigacji wewnętrznej i zewnętrznej, konfigurację pliku robots.txt, wgranie mapy strony XML, zapewnienie właściwej indeksacji strony, sprawdzenie prędkości ładowania strony, responsywności, optymalizację nagłówków HTTP, optymalizację przekierowań, zainstalowanie oraz konfigurację narzędzi Google Search Console i Google Analytics, założenie profilu firmy w Google, co ma na celu poprawę pozycji w rankingu i zwiększenie jakości treści.

Cennik

Wycena początkowa jest darmowa.

Pozycjonowanie

od 550

za miesiąc

  • Darmowa inspekcja
  • Edycja metadanych
  • Przygotowanie i wstawienie tekstu do 20000 znaków
  • Konsultacja w godzinach pracy
Pozycjonowanie - cennik

Zespół Design77

Marcin Król
Marcin Król

Właściciel Design77

Tomek Walczak
Tomek Walczak

Copywriter

Karol Witczak
Karol Witczak

Specjalista ds. SEO

location_on

Narutowicza 75, 93-451 Łódź

Design77 - strony www i pozycjonowanie Łódź

© 2019 Appster Theme. Darmowy motyw Bootstrap 4 autorstwa Wired Dots. Opracowany przez @attacomsian