Za mundurem panny sznurem,
a za stroną...
Nowe klientów grono!

10 rzeczy, które chcielibyście wiedzieć o Internecie, ale baliście się zapytać

1. Co to jest CMS?

CMS - z ang. Content Management System, czyli po naszemu system zarządzania treścią. Umożliwia on łatwe zamieszczanie tekstów, tabel, wykresów, animacji, wideo, zdjęć i linków - coraz częściej jest on standardem, również na prostych stronach internetowych. Obsługą przypomina on popularne edytory tekstu takie jak Writer, czy Word.

2. Czego potrzebuję, aby założyć stronę internetową dla mojej firmy?

Po pierwsze - hostingu, czyli miejsca na serwerze, po drugie domeny, czyli adresu inretnerowego i wreszcie po trzecie - samej strony internetowej. U nas dostaniesz to wszystko w jednym pakiecie. Za stronę płacisz jednorazowo, a za serwer i domenę co rok.

3. Po co mi sklep internetowy, skoro są portale aukcyjne?

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi - to chodzi o pieniądze. To powiedzenie doskonale tutaj pasuje - wystawiając określony towar w portalu aukcyjnym musisz za to zapłacić, a jak się sprzeda - zapłacić jeszcze raz. Często koszty sprzedaży dochodzą wtedy do 10-15% wartości sprzedawanego towaru, co oznacza w przypadku średnio prosperującego biznesu internetowego zwrot inwestycji w sklep już po 2 miesiącach.

4. W internecie jest mnóstwo darmowych CMSów i sklepów internetowych. Po co mam Wam płacić, skoro mogę mieć je za darmo?

Po pierwsze - darmowe rozwiązania bazują na gotowych schematach, które nie do końca muszą odpowiadać Twoim rzeczywistym potrzebom. Po drugie - nie tak do końca za darmo. Jeśli nie miałeś do czynienia z grafiką, czy z programowaniem - na wdrożenie takiego 'darmowego rozwiązania' metodą prób i błędów będziesz potrzebował wiele tygodni, które spędzisz przed monitorem zamiast zarabiać pieniądze. Jeśli jednak poradzisz sobie z tym w godzinę - wyślij nam swoje CV.

5. Wiele firm udziela się na Facebooku. To tylko pozowanie na nowoczesną firmę, czy rzeczywiście ma to sens?

Facebook to w tej chwili jedno z bardziej liczących się narzędzi marketingowych, jednak trzeba wiedzieć jak go właściwie używać. Obserwując działania niektórych firm w tym portalu łatwo zauważyć, jak łatwo sobie zaszkodzić prowadząc nieprofesjonalny Fanpage. Nasi klienci są szczegółowo instruowani w jaki sposób korzystać z Facebooka tak, aby zwiększyć zyski, a jeśli nie mają na to czasu - wyręczamy ich oferując prowadzenie Fanpage.

6. Mam stronę internetową od kilku lat. Czy jest sens ją zmieniać?

Internet cały czas ewoluuje - cofnijmy się o te kilka lat. Wiele firm nie miało w ogóle stron, nikt jeszcze nie słyszał o Facebooku, ani o optymalizacji witryn. Dostępne dziś technologie umożliwiają prezentację oferty firmy w Internecie w znacznie ciekawszy sposób, pojawiły się też nowe kanały komunikacji z potencjalnymi klientami. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!

7. Po co mi strona internetowa, jeśli mogę wpisać moją firmę do internetowej książki telefonicznej?

Większość Internautów rozpoczyna poszukiwania interesującej ich firmy w wyszukiwarce Google. Nawet, jeśli trafią tam na podstronę branżową książki telefonicznej, czy innego katalogu - nie gwarantuje to, że zadzwonią właśnie do Ciebie. Bardzo często promowanie wpisu w takim katalogu w perspektywie paru miesięcy okazuje się droższe, niż podstawowa strona internetowa, którą w dodatku możesz w pełni zarządzać.

8. Znalazłem ofertę budowy strony internetowej za 50zł. To bardzo korzystna cena - czy kryje się za tym jakiś podstęp?

Godzina pracy profesjonalnego grafika/informatyka zazwyczaj kosztuje więcej, a stworzenie dobrej strony internetowej od podstaw w 45 minut jest mało realne - zwykle trwa to kilka dni. Czy ktoś, kto w jednej z bardziej przyszłościowych branż liczy sobie za godzinę pracy tyle, ile składacz długopisów, jest na tyle dobry, że może zaoferować profesjonalny produkt i obsługę posprzedażową?

9. Czy jest jakiś sposób na monitorowanie skuteczności strony internetowej?

Udostępniamy pakiet narzędzi, który pozwala precyzyjnie określić odwiedzających Twoją stronę - kiedy i skąd na nią trafili, co najbardziej ich zainteresowało. Pomagamy również w analizie takich danych.

10. Jak nazywa się Egipcjanin pozbawiony dostępu do Internetu?

Gipcjanin.